Cerix – HOUSE of LeClaire i København
Vi havde fornøjelsen af at levere en række imponerende naturtro planteløsninger til Cerix – HOUSE of LeClaire i København. Fra et fire meter højt specialbygget træ til smukke plantevægge og indendørs samt udendørs planter blev vores arbejde en vigtig del af indretningen til deres Grand Opening.

Cerix – HOUSE of LeClaire i København
Vi har haft fornøjelsen af at samarbejde med skønhedsklinikken Cerix – HOUSE of LeClaire i København, der netop har flyttet deres hovedkontor til en ny og prestigefyldt adresse. Som Europas største Beauty House var der behov for en ekstraordinær indretning, og vi leverede en omfattende løsning med naturtro planter og specialdesignede elementer.
Til den storslåede Grand Opening på Købmandsgade leverede vi et bredt udvalg af planter – både små og store, til indendørs og udendørs brug. Vi skabte en imponerende plantevæg, som tilføjer liv og farve til rummet, og vi opførte et majestætisk specialbygget træ på hele 4 meter, der nu pryder receptionen som et smukt og naturligt blikfang. Derudover blev der tilført planter til indgangspartiet, receptionen, klinikrum, mødelokaler og venterum, hvilket samlet set skaber en harmonisk og inspirerende atmosfære.
Ønsker du at forvandle dit eget rum med naturtro planteløsninger? Vi tilbyder rådgivning og skræddersyede løsninger, der passer til dine behov. Kontakt os på tlf. 75 89 22 66 mandag til fredag kl. 8.00-15.00, og lad os hjælpe dig med at skabe grøn magi.
Brug for hjælp?
Ønsker du at forvandle dit eget rum med naturtro planteløsninger? Vi tilbyder rådgivning og skræddersyede løsninger, der passer til dine behov.
Kontakt os på tlf. 75 89 22 66 mandag til fredag kl. 8.00-15.00, og lad os hjælpe dig med at skabe grøn magi.

Jeppe Sjørslev
Rådgiver i kunstige planter